קורס מכירות

אחת הפעולות המרכזיות בהן כל מנהל חברה או ארגון יכול לנקוט, במטרה לשפר את מערך המכירות, עוברת בהזמנת קורס מכירות.
קורס מקיף ואיכותי אשר נבחר בקפידה, יכול להעביר לעובדי המכירות ידע חשוב: הטמעת טכניקות חדשניות שמובילות להוביל לשיפור משמעותי במכירות.

בכדי שקורס המכירות אכן יהיה אפקטיבי ויסייע להשיג את המטרות, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על הפרמטרים הבאים:

  • מי עומד מאחורי הקורס – מי החברה אשר עומדת מאחורי הקורס, מה הניסיון, השם והמוניטין שלה בעולם המכירות ובעולם הייעוץ העסקי כלל.
  • מה כולל הקורס – באיזה נושאים הקורס נוגע ובאיזו צורה אותם הנושאים מועברים – המטרה בסופו של דבר, שהמידע הניתן בקורס יחלחל וייושם ע”י העובדים המשתתפים ולכן, כדאי לשים דגש משמעותי על נושא זה.
  • האם מדובר בקורס פרונטאלי, קורס אונליין וכיוצא בזה.. (בהתאם להעדפות של המזמינים).
  • האם הקורס כולל גם ליווי אישי או התאמה פרטנית לדרישות ולצרכים של החברה.. חברה אשר שואפת לשפר את מערך המכירות שלה, תרצה לרוב להבטיח שלאותו הקורס יהיו גם ערכים מוספים נוספים.

כאשר, שימת דגש על כל הפרמטרים הללו, תאפשר בסופו של דבר בחירה מושכלת ונבונה באותו הקורס ולא פחות חשוב מכך, בחברה אשר עומדת מאחוריו.

קורס מכירות – Game Changer מקבוצת marketing solutions

רגע לפני שבוחרים קורס מכירות, קיימת חשיבות גבוהה להבין בצורה מעמיקה את הצרכים והמטרות אותן מבקשים להשיג, באמצעות הקורס.
יש לתכנן מי מהעובדים ייקח חלק באותו הקורס, באלו תחומים ספציפיים הקורס אמור לעסוק, מהי הצורה המועדפת לגבי אופן העברת הקורס וכיוצא בזה..
ככל שמבינים בצורה מעמיקה יותר את הדרישות והצרכים מאותו הקורס, כך יעלו הסיכויים לבחור. בסופו של דבר את הקורס האופטימאלי וכחלק מכך, גם ליהנות בסופו של דבר מהמענה הטוב והאיכותי ביותר על המטרות בגינן הוזמן הקורס מלכתחילה (חשוב לציין שבמקרים רבים, החברה אשר מציעה את הקורס, תדאג לקיים פגישת ייעוץ עם הלקוחות ולסייע לה בחידוד ובהבנת הצרכים).  

איך לבחור קורס מכירות

לא תמיד פרטים טכניים ו”יבשים” לגבי אותו קורס מכירות, יהיו מספקים. במקרים רבים, הצורך יהיה לקבל יותר מידע ולהבין יותר פרטים, על מנת להבטיח שהקורס אכן יענה על המטרות והציפיות.
החדשות הטובות שבדיוק מהסיבה הזאת, קיימת אפשרות להזמין שירות של חברה, אשר מעניקה קורסים המותאמים באופן אישי לדרישות ולצרכים של החברה אשר נמצאת מולה.

חברה שכזאת תקפיד להכיר בשלב הראשון בצורה מעמיקה את החברה: סביבת העבודה שלה, מערכי המכירות הקיימים, קהלי היעד, חוזקות והחולשות ועוד.
רק לאחר איסוף הפרטים והרקע המקדים, היא תתחיל לתכנן ולייצר קורס מכירות ייעודי.
כך שמי שמבקש לא להסתפק בקורס “מוכן” אשר לא בהכרח יסייע בהשגת המטרות בגינן הוא הוזמן, יוכל פשוט לבחור בחברה שכזאת ולהבטיח שהבקשות והציפיות שלו, יזכו לקבל מענה מתאים.

קורס מכירות יכול לתרום תרומה גדולה לכל עסק, ארגון או חברה. יחד עם זאת, בכדי ליהנות מכל קשת התועלות אשר קורס כזה יכול לטמון בחובו, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בתבונה את הקורס והן את מי שיעביר אותו.

קורסי מכירות נועדו לכל סוגי העסקים בהם פועל מערך מכירות בסדר גודל כזה או אחר, כאשר מטרתו העיקרית של כל קורס מכירות היא להוביל לשיפור מיידי בהישגיהם האישיים של אנשי המכירות, ובתוך כך, להגדיל באופן מתמיד את מחזור המכירות של בית העסק. כפועל יוצא מכך, כל קורס מכירות חייב להיות מותאם לצרכי בית העסק ולמאפייני המכירה עימם מתמודדים אנשי המכירות במסגרת עבודתם השוטפת.

קורס מכירות בהתאמה אישית לכל עסק – כיצד?

על מנת לספק כלים מעשיים לאנשי המכירות שלכם במסגרת קורס מכירות כזה או אחר אותו אתם מעוניינים לקיים, קיימת חשיבות רבה להתאמת תכני הקורס למאפייני המכירה הרלוונטיים לכם, בהתאם לכל אחת מהנקודות הבאות:

  • סוגי המוצרים/שירותים אותם נדרשים לשווק אנשי המכירות
  • אפיון מעמיק של קהלי המטרה הרלוונטיים לכם
  • אפיון מעמיק של סביבת התחרות בה אתם פועלים
  • היכרות מעמיקה עם תהליך המכירה על כל שלביו ומרכיביו

ונקודות נוספות המיועדות לצרכי התאמת תכני הקורס לצרכיו הפרטניים של כל בית עסק.

לסיכומו של דבר

קיומו של קורס מכירות מקצועי ואיכותי המותאם באופן אישי לצרכי בית העסק ומערך המכירות הפועל בו, יכול לסייע במידה רבה לשיפור מתמיד בנתוני המכירות ולהוביל להגדלת מחזור המכירות לאורך זמן. אנחנו בחברת Game Changer מקבוצת marketing solutions עוסקים ומתמחים בפיתוח קורסי מכירות המותאמים באופן פרטני לכל הצרכים העסקיים של בית העסק.

דילוג לתוכן