ייעוץ מכירות - המפתח להגדלת המכירות בעסק

מהו ייעוץ מכירות ומהם הנושאים המטופלים בתחום ייעוץ מכירות? כיצד מנהלים צוות מכירות בצורה המיטבית וכיצד בוחרים יועץ מכירות? כל מה שצריך וחשוב לדעת על תחום ייעוץ המכירות בעמוד שלפניכם.

מערך המכירות מהווה את "הלב הפועם" בכל סוגי העסקים ובלעדיו אין זכות קיום לבית העסק. כפועל יוצא מכך, אופן הקמתו וניהולו השוטף של מערך המכירות, עשוי להשפיע במידה ניכרת על היקף הכנסותיו ורווחיו של כל בית עסק, ומכאן, החשיבות הרבה הנלווית לשכירת שירותיו המקצועיים של יועץ מכירת חיצוני המלווה את מנהלי ובעלי החברה, הארגון את בית העסק לאורך כל שלבי ההקמה וכך ניהול מערכי המכירות.

שיפור תהליכי מכירה ושימור - הגדלת יחס המרה
מקצוע משאב אנושי ושימור
פיתוח כלים, תשתיות ומערכות

אם כך, מהו ייעוץ מכירות ומהם הנושאים המטופלים בתחום ייעוץ מכירות?

ייעוץ מכירות הוא תחום ייעוץ מקצועי המיועד לצרכי השבחת מערכי המכירות ושיפור מתמיד במכירות, וכל זאת בהתאם לתחום המכירה הרלוונטי לכל חברה, ארגון ובית עסק המסתייע בשירותיו המקצועיים של יועץ מכירות חיצוני. ברשימת הנושאים המעשיים המטופלים על ידי יועץ המכירות במסגרת שירותי ייעוץ לחברות, ארגונים ועסקים ניתן למצוא:

  • ליווי תהליכי הקמה של מערכי מכירות מכל סוג (פרונטאלי, טלפוני וכדומה) ובכל סדר גודל
  • סיוע מקצועי בהליכי גיוס עובדים למשרות שונות בתחום המכירות – כולל איוש משרות ניהול והקמת שדרת ניהול היררכיית
  • פיתוח תורות מכירה המותאמות באופן פרטני לתחום המכירה הרלוונטי לארגון, לחברה או לבית העסק – כולל יצירת תסריט לשיחת מכירה וטיפול בהתנגדויות
  • יצירת מודל מכירות מעשי לצורך הצבת יעדי מכירות לטווח הקצר, הבינוני והארוך – כולל יצירת שיטת תגמול לכלל העוסקים במלאכת המכירה בארגון, בחברה או בבית העסק
  • פיתוח מודלים לצרכי מעקב ובקרה אחר נתוני המכירות – כולל ניתוח נתונים והתווית דרכי פעולה לשיפור והגדלת המכירות באופן מתמיד
  • אימון אישי למנהלי צוותים – כולל הדרכת מכירות וניהול ידע פנים ארגוני בתחום המכירות

ותחומי אחריות נוספים שמטרתם לאפשר לצוות המכירות להתנהל בצורה המיטבית ביותר לאורך זמן.

חשוב לנו שתדעו: בדומה לכל תחום ייעוץ מקצועי אחר לעסקים, גם בתחום ייעוץ מכירות, היועץ מבסס את פועלו על מחקרי שוק מעמיקים הרלוונטיים לתחום המכירה וסביבת התחרות בה פועל הארגון, החברה או בית העסק, וזאת לצד היכרות מעמיקה עם מאפייני המוצר/שירות המשווק על ידי הארגון, החברה או בית העסק.

כיצד ייעוץ מכירות מסייע לכם לנהל צוותי מכירות בצורה מיטבית?

תפקידו המקצועי של כל יועץ מכירות בעל ניסיון מעשי בתחום הוא לספק למנהלי המכירות ו/או לבעלי החברה, הארגון או בית העסק את הכלים הנכונים הנחוצים לצרכי ניהול צוות מכירות בצורה המיטבית. לצורך כך, יועץ המכירות מלווה את מנהלי המכירות לאורך כל תקופת הייעוץ ומפתח יחד איתם את עזרי המכירה ותהליכי המכירה עימם אנשי המכירות יצאו לדרך וישיגו כל יעד מכירות המוצב בפניהם.

ברוב המקרים, ייעוץ מכירות מתמקד בבניית אסטרטגיית מכירות המותאמת לתחום המכירה הרלוונטי, כאשר מאחורי כל יועץ מכירות מוצלח עומדת אסטרטגיית מכירות מנצחת היודעת להתאים את עצמה לסביבת התחרות בה פועלים אנשי המכירות.

בניית צוות מכירות מנצח

אחד מהתפקידים המרכזיים עליהם אמון יועץ מכירות לאורך שלבי הייעוץ, מתמקד בהליכי גיוס עובדים למשרות שונות בתחום המכירות, החל מגיוס אנשי מכירות ומנהלי מכירות, דרך בניית מסלול קליטה והכשרה מקיף לאנשי המכירות ועד ליצירת מסלול מוטיבציה מתגמל שמטרתו לאפשר לכל איש/אשת מכירות להתפתח לתפקידי ניהול בתוך הארגון, החברה או בית העסק.

הידע המקצועי והניסיון המעשי אותם מביא יועץ המכירות לתהליך הייעוץ, מאפשרים לו לאתר את אנשי המכירות עם פוטנציאל ההשבחה הגבוה ביותר, כאשר בין יתר ההיבטים ההופכים מועמד פוטנציאלי לתפקיד לאיש מכירות מצוין תוכלו למצוא: יחסי אנוש מצוינים, יכולת בינאישית גבוהה, אסרטיביות אשר אינה נוגדת את יכולת ההקשבה שלו, סקרנות טבעית לאנשים ותחומי עניין שונים, ביטחון עצמי גבוה אך לא מופרז, וכמובן, יכולות וורבאליות גבוהות הבאות לידי ביטוי ביכולות לספר סיפור ולגרום לסובבים אותו להיות קשובים לו.

חשוב לנו שתדעו: שילובו של יועץ מכירות בהליכי גיוס עובדים ואיוש משרות בתחום המכירות, יכול לסייע לכם רבות בכל הנוגע לקיצור תהליכים בדרך להקמתו של מערך מכירות פעיל ודינמי בעל פוטנציאל גבוה למימוש יכולות ושיפור מתמיד של נתוני המכירות.

ייעוץ מכירות עם Game Changer מקבוצת marketing solutions

ייעוץ מכירות הוא תחום ייעוץ מקצועי אותו חשוב ומומלץ לבחור בקפידה על מנת להבטיח לעצמכם שירותי ייעוץ מכירות שיקדמו אתכם למטרה הנכספת: השבחת מערך המכירות והגדלת המכירות בכל רגע נתון ולאורך זמן. לצורך כך, קיימת חשיבות רבה לבחירתו של יועץ המכירות בהתאם לכל אחד מהפרמטרים הבאים:

  • ניסיון מעשי מוכח בתחום ייעוץ מכירות ובניית אסטרטגיית מכירות לחברות ועסקים הפועלים בתחום המכירה הרלוונטי לגביכם
  • היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם במסגרת שירותי הייעוץ והיקף הנושאים המטופלים באופן ישיר על ידי היועץ
  • תהליך הייעוץ המוצע לכם ואופן התאמתו לתחום המכירה הרלוונטי לגביכם
  • היקף שעות הייעוץ המוצעות לכם והאופן בו מתנהל הייעוץ

בנוסף, אנו ממליצים לכם לייצר פניה יזומה ללקוחות העסקיים של היועץ, וזאת לצורך קבלת חוות דעת על השירות ותוצאותיו לאורך זמן.

אצלנו בחברת  Game Changer מקבוצת marketing solutions תוכלו להסתייע בשירותי ייעוץ מכירות מנצחים המוצעים לכם על ידי צוות יועצים מנוסה, מיומן ומקצועי בכל יכולות מעשיות מוכחות בכל הנוגע להגדלת המכירות ושיפור מתמיד של מערכי מכירות בכל תחום עסקי אפשרי. רוצים לדעת יותר על צוות המומחים שלנו בתחום ייעוץ מכירות? לחצו כאן!

מה אומרים עלינו...

"נמשיך ברוח Game Changer מקבוצת marketing solutions עשיתם עבודה מצוינת, בוצעו תהליכים מקצועיים שתרמו למקצועיות של הצוות :אוגדן המכירות, תהליכי עבודה מסודרים , מדידה ובקרה מדויקים, ההנחיה הצמודה, מעריך מאוד את עבודתכם ותרומתכם ועל כך מגיע לכם יישר כוח ".

שלמה בן גל

מנכ"ל המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט

"תהליך עבודה מובנה ויסודי, מעורבות מעמיקה, הבנה מהירה של דרישות וצרכים, פתרונות יצירתיים, ליווי צמוד מותאם לכל תפקיד, הכול באנרגיות טובות בחיוך, מכל הלב, רותמים את העובדים לשינויים הנדרשים. Game Changer מקצוענים"

אופירה

סמנכ"לית שיווק

"אנו באגד פנינו לחברת Game Changer על מנת לשפר את הליך הטיפול בלידים המגיעים למכללות אגד ולהעלות את יחס ההמרה מליד לתלמיד אנשי MS הפגינו מקצועיות גבוהה ותרמו לשיפור משמעותי בהליך הטיפול בלידים. מעבר למקצועיות חווינו אוזן קשבת ותמיכה 24/7 "

צביקה דגן

מנהל מכללות , אגד

"Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס אתם אלופים ,אין מילים . ממליצה בחום! אור: מקצוענים ברמה הגבוהה ביותר! גם אסף וגם מיטל זמינים בכל שלב לייעוץ ובעיות, וכבר בשלב מוקדם מאוד הצליחו לייעל הרבה מאוד תהליכים אצלנו, תודה

נאווה מלכה

מנכ"לית חברת אפיקים תכנון פיננסי ופנסיוני.

"יש הרבה חברות בתחום הזה אבל חברה כמו שלכם יש רק אחת, צוות שמלווה לא רק מקצועית אלא גם אישית, מלווים צעד אחרי צעד, עם סבלנות, יכולת לקבל את הרעיונות ולהבין את הצורך והבעיה ויוצרים פתרונות מגוונים ומתאים בדיוק לצורך של העסק, מתן כלים ולמידה של תחומים

גיא גרניאק

מנכ"ל ניגא

המקצוענות והשירותיות הם אבן דרך עיקרית בעבודה מול Game Changer. כמי שבוחנת בדקדקנות כל ספק אני חייבת להמליץ על מיטל ואסף, לא מפספסים שום פרט, מצויינים ומצטיינים בתחום שלהם וזמינים בכל שלב ובכל שעה גם שהחוזה מסתיים. תודה!"

ליבי נניקשווילי

סמנכ"לית מכירות ג'ובמאסטר

"מבקש להמליץ בחום רב על חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס ,למרות נסיוננו הרב בשיווק ומכירות (אנו קיימים מאז 1989) חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס (בעזרת אנשיה היקרים ) הצליחו להאיר את עיננו בתחומים רבים – מאקרו, ניהול מוקד, דטאות וכו וליצור חשיבה מרעננת ששיפרה את השיווק והמכירות שלנו .אנו ממליצים על גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס לכל חברה שרוצה לשפר את השיווק והמכירות".

יואב סוכרי

מנכ"ל ובעלים, זמן אמיתי

"יצא לי לעבוד עם מרקטינג סולושיינס בפרוייקט מיצוי דטאות ושיפור % המרה של דאטה קרה. מדובר בשני אנשים עם יכולת העמקה, אשר אינם סולדים מטבילת ידיהם בעשיה ובנתונים. הם מקדישים שעות להבנה אמיתית של העסק ועושים זאת מכל הלב. בהמלצותיהם משולבת חשיבה ונסיון. פעילות הניתוח והטמעת המסקנות חשובה לכל עסק בימנו.נהנתי מעבודתי עמם"
שיפור רשומות דאטה ומקסום טיפול בלידים בחברת שחל להגדלת יחס המרה

עדי גל

סמנכ"לית שיווק שחל

" זמן טוב להביע תודה והערכה על הליווי התמיכה המקצועיות שלכם. בכמה מילים על התהליך. התהליך עצמו היה מקצועי ונכון תוך בירור צרכים ,הבנת המכניזם בענף, הכרת ההיסטוריה וגלגוליו השונים של מוקד סוהו לאורך השנים, הבנת התרבות של החברה ומתוך זה נגזרו פעולות תוך שינוי ייעוד ממוקד עם אוריינטציה תפעולית למוקד מכוון מכירות . ..הצלחנו מאז דצמבר(חודש ההשקה ) להעלות בצורה משמעותית את קצב גיוס ההסכמים תוך בניית ממשק חכם והדוק בין מוקד סוהו (נציגות המכירות) למול מערך מכירות שטח . שבא לידי ביטוי בשיפור תפוקות ומדדים"

רועי הכוכבי

סמנכ"ל דור אלון אנרגיה בישראל (1988) בע"מ

"חברת Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס ביצעו עבורנו תהליך דיאגנוסטי מקצועי ומאוד יסודי . ירדנו לפרטים הקטנים בתהליכי עבודה ושיטות עם תוכנית המלצות ועבודה אופרטיבית ביישום -ממליץ בחום!"
שיפור תהליכים ומקצוע המשאב האנושי והמערכות בחברת אקרשטיין

כפיר סהר

סמנכ"ל אקרשטיין

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן