ליווי עסקי לחברות וארגונים

לא מעט חברות וארגונים מגיעים בשלב כזה או אחר להבנה, כי הדרך היחידה באמצעותה הם יוכלו להשיג את מטרותיהם ולממש את שאיפותיהם, מצריכה ליווי עסקי. כידוע, כל בעלים או מנהל של חברה אמור להתמודד על בסיס יומיומי עם לא מעט אתגרים ועם עמידה בריבוי משימות – גם במידה ואותו המנהל מוגדר ומחשיב את עצמו כמנהל טוב, שירות חיצוני ומקצועי של ליווי ושל ייעוץ עסקי, יכול לפתוח לו צוהר לפרספקטיבות חדשות ולשיפור התפקוד בהיבטים שונים – וכחלק מכך, גם יאפשר לו לכוון את החברה לעבר הגדלת הרווחים.

פיתוח אסטרטגיה עסקית מותאמת
מקצוע תהליכים ומשאב אנושי
תשתיות וטכנולוגיות תומכות

הסיבות בגינן יכול לעלות הצורך בשירות של ליווי עסקי

יש לא מעט סיבות בגינן יכול לעלות הצורך בליווי עסקי ובין היתר:

 • כאשר חברה מיישמת אסטרטגיה שגויה, או שאין לה כלל אסטרטגיה עליה היא מבססת את עבודתה.
 • כאשר חברה נקלעת למשברים או לבעיות פיננסיות.
 • כאשר חברה נמצאת בתחילת דרכה או בשלבי הקמה והבעלים מבקש להבטיח התחלה טובה.
 • כאשר חברה מרגישה שהיא לא פועלת נכון בכל מה שקשור לשיווק ופרסום.
 • כאשר המטרה של המנהל היא לקחת את החברה לכיוון של צמיחה.

כמובן, שיש עוד לא מעט סיבות בגינן יכול לעלות הצורך בשירותי הליווי העסקי – כאשר, לא משנה מהי הסיבה, חשוב להקפיד ולבחור בחברה אשר ערוכה להעניק את הליווי המקצועי והאיכותי האפשרי.

להכיר את כל האתגרים

לא כל מנהל יודע לשים את האצבע על רשימת האתגרים עמם הוא נאלץ להתמודד – כאשר, היכרות מעמיקה עם אותם האתגרים (ופירוקם לגורמים), תהווה כפעולה אשר תאפשר להתמודד איתם בצורה יותר טובה.
בין אותם האתגרים, אשר מהווה את נחלתם של רוב המנהלים ובעלי החברות: השגה של לקוחות חדשים, שימור של לקוחות הקיימים, גיוס אשראי והתנהלות מול הבנקים בנושאים פיננסיים, שיווק ופרסום, ניהול עובדים, התנהלות מול הספקים ועוד..
כמובן, שהליך הליווי אמור להיות מותאם באופן פרטני לארגון ולבעליו, כאשר, בשלב הראשון, על המלווה למצוא את נקודות החוזקה והחולשה של הארגון, של המנהל ובהתבסס על כך להתאים את שירותיו.

חשיבותו של ידע

הליך הליווי העסקי אמור לגעת במגוון רחב של היבטים ובין היתר: מקורות המימון של החברה, יצירת תכנית שיווקית מקיפה, תזרים מזומנים, יצירה של שיתופי פעולה, קביעת אסטרטגיה ועוד..
מהסיבה הזאת, איש מקצוע אשר מתמחה בתחום, חייב להחזיק בידע נרחב במגוון רחב של תחומים שונים.
בהליך בחירת החברה או איש המקצוע, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על מספר פרמטרים ובין היתר: ההכשרות של אותו איש מקצוע, שנות הניסיון שלו בתחום (כדאי לבדוק האם יש לאותו יועץ/ מלווה רזומה עשיר בתחום, אשר כולל סיוע למגוון חברות ועסקים).
כמובן, שגם שיחה אישית ראשונית עם אותו המלווה/ היועץ, תאפשר לוודא שמדובר בבחירה הנכונה – כאשר, כדאי להגיע לפגישה עם רשימת שאלות – כאשר, התשובות עליהן, יאפשרו להיות רגועים בידיעה שמדובר בבחירה הנכונה ומדובר באדם שהוא גם מקצועי וגם שירותי.

ליווי לחברות וארגונים

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשי עסקים ויזמים עסקיים מודעים לצורך העסקי בקבלת שירותי ייעוץ מקצועיים המיושמים במסגרת תהליכי ליווי עסקי נקודתיים ו/או מתמשכים. תהליכי הליווי נועדו למגוון רחב של מטרות וצרכים עסקיים, החל מגיבוש תכנית עסקית, דרך התוויית אסטרטגיה עסקית / שיווקית ועד להגדלת מחזורי המכירות וטיפול נקודתי בכל סוגיה/בעיה עסקית כזו או אחרת.

תהליכי ליווי עסקי מותאמים לכל סוגי סוגי החברות והארגונים

בלי קשר לתחום עיסוקם וגודלם, כאשר בין יתר פתרונות השירות המוצעים לכם במסגרת תהליכי הליווי המותאמים עבורכם באופן פרטני תוכלו למצוא:

 • הטמעת מערכות ניהול מתקדמות
 • הקמת מערך מכירות ו/או השבחת מערכי מכירות
 • מחקרי עומק בקרב קהלי המטרה
 • בניית תכנית עסקית והתווית אסטרטגיה שיווקית
 • פיתוח עסקי של מוצרים/שירותים חדשים ו/או כניסה לשווקים חדשים
 • ייעול תהליכי ניהול ועבודה שוטפת
 • פיתוח ההון האנושי בחברה או בארגון

ופתרונות שירות נוספים באמצעותם ניתן ליהנות ממגוון רחב של תועלות עסקיות לאורך כל תקופת הליווי ואחריה.

ליווי עסקי, סיכומו של דבר

בכדי שליווי עסקי ישיג את כל מטרותיו, אי אפשר להתפשר על פחות מאנשי המקצוע המנוסים ביותר עבור המטרה.
במקום הזה בדיוק, נכנסת לתמונה חברת Game Changer מקבוצת marketing solutions שהינה חברה מקצועית ומנוסה, בעלת רזומה של ליווי וייעוץ למגוון רחב של חברות וארגונים.

אצלנו בחברת Game Changer מקבוצת marketing solutions תוכלו להבטיח לעצמכם תהליך ליווי עסקי רב מימדי המבוסס על הניסיון העשיר העומד לרשותנו בתחום הייעוץ העסקי. תהליך זה מותאם באופן פרטני למכלול הצרכים העסקיים של החברה או הארגון והוא מיושם על ידי צוות מנצח של יועצים עסקיים עתירי ניסיון העושים שימוש במערכות טכנולוגיות מתקדמות לאורך כל הדרך.

שאלות נפוצות:

ליווי עסקי הוא שירות תמיכה מקיף המציע מגוון רחב של ידע, תמיכה והכוונה. ליווי עסקי יכול לכלול יצירת תוכניות עסקיות אסטרטגיות, עזרה בהתמודדות עם מצבי משבר, פיתוח אסטרטגיות שיווק יעילות, מתן ייעוץ פיננסי והצעת שיפורים תפעוליים. המטרה של ליווי עסקי היא להנחות חברות וארגונים לקראת צמיחה והצלחה על ידי שימוש בתובנות ומתודולוגיות רלוונטיות.

ליווי עסקי נועד לתמוך במגוון רחב של חברות ושל ארגונים, החל מסטארטאפים בתחילת דרכם ועד ארגונים מבוססים. הוא עוזר במיוחד לחברות שנתקלות במכשולים אסטרטגיים ונמצאים במשבר, או גופים שרוצים לחדד את היעילות התפעולית שלהם. בעזרת מתן ייעוץ וגיבוש אסטרטגיות מותאמות לצרכי החברה, שירותי ליווי עסקי עוזר להתגבר על מכשולים ולהשיג את את היעדים בצורה יעילה יותר.

בליווי עסקי משתמשים כשצריכים שדרוג אסטרטגי, מתמודדים עם אתגרים פיננסיים, שואפים לנצל הזדמנויות צמיחה, נתקלים בחוסר יעילות שיווקית, או פשוט רוצים לשפר את הביצועים הקיימים. הטריגר לחיפוש ספק שירותי ליווי עסקי הוא בדרך כלל ההכרה בפער בין המקום שבו נמצא הארגון למקום בו הוא שואף להיות, יחד עם ההבנה שעזרה של מומחים אובייקטיביים יכולה לספק את ההדרכה הדרושה כדי לגשר על הפער הזה.

ליווי עסקי מתחיל לרוב בניתוח מפורט של המצב הנוכחי של החברה: זיהוי החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים שיש לה. בעקבות ההערכה הזאת, מתגבשת תוכנית פעולה מותאמת, המתמקדת בשימוש בחוזקות והזדמנויות תוך טיפול בחולשות והפחתת איומים. לאחר מכן, התוכנית מיושמת תוך תמיכה מקצועית מתמשכת, כדי שהחברה תלמד להתמודד עם האתגרים ותהיה מסוגלת להמשיך בכך גם ללא ליווי לאחר מכן.

ליווי עסקי יכול להוביל למיקוד אסטרטגי חד יותר, יעילות תפעולית גבוהה יותר, רווחיות גבוהה יותר, הגדלת נתח השוק ופיתוח יכולות ניהול טובות יותר. בסופו של דבר, השאיפה של ליווי עסקי היא לטפח סביבה של צמיחה יציבה וארוכת טווח עבור החברה.

בחירה בשירותי ליווי מקצועי מציעה גישה לשפע של רעיונות, פתרונות, אסטרטגיות חדשניות ומתודולוגיות מוכחות שמאפשרות להתמודד בצורה אפקטיבית עם אתגרים מורכבים. ליווי עסקי חושף הזדמנויות ותובנות חדשות, ומאפשר גישה מהירה ויעילה יותר לאסטרטגיה טובה יותר שעוזרת לשפר את הביצועים. שיתוף פעולה עם מומחי ליווי עסקי עוזר להגיע להצלחה בביטחון רב יותר, תוך שימוש בשיטות עבודה טובות יותר שמותאמות בצורה אופטימלית לכל ארגון בשביל לשרת את מטרותיו.

מה אומרים עלינו...

תודה לכל הלקוחות המדהימים שלנו! זה כיף לעבוד עמכם (או משהו כזה)

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן