Marketing Solutions - ליווי עסקי לשיפור ביצועים

פיתוח מנהלים

המשאב האנושי בכלל, והדרג הניהולי בפרט, הם הגורמים החשובים והמהותיים ביותר להצלחתם של ארגונים, במיוחד בעולם העסקי ולפיכך יש צורך רב להשקיע משאבים לא מעטים בפיתוח והכשרת הדרג הניהולי.

 

ניהול הוא מקצוע לכל דבר ועניין, הדורש הכשרה ורכישה של ידע, שיטות ומיומנויות ייחודיות רבות. . הוא דורש התייחסות מקצועית פנים ארגונית.

בעוד שמנהלים רבים נולדו עם הכישורים והתכונות "הנכונות " לתפקידים ניהוליים, לא בהכרח כל המנהלים ניחנו במיומנויות ניהוליות. יחד עם זאת, שני סוגי המנהלים הללו יכולים במידה שווה להתפתח ולהפוך למנהלים מצוינים  

בשנים האחרונות יש יותר הבנה בקרב חברות וארגונים בצורך לקדם תהליכי פיתוחי מנהלים המאפשרים לארגון למצות את פוטנציאל המשאב האנושי שלו, להגשים יעדים ומטרות אסטרטגיים ולהתפתח ולצמוח אל עבר כיוונים חדשים.

מהי המטרה של פיתוח מנהלים?

מטרת תהליך פיתוח המנהלים היא לחבר ולמקסם מנהלים לתהליכים הארגוניים, יכולות, כישורים, וכל אלו לשדרג את האפקטיביות הניהולית שלהם. תחום פיתוח מנהלים משלב שלושה תחומים עיקריים: ניהול כפופים, ניהול עצמי וניהול משימות

ארגונים בהם ההנהלה הבכירה מבינה את חשיבות פיתוח המשאב האנושי בחברה, מבינה גם את הצורך הטמון בפיתוח מנהלים צעירים, כחלק מתהליך הכשרתה של עתודה ניהולית. מנהלים צעירים אמורים לרכוש את הכלים הבסיסיים בעולם הניהול, הכוללים הנעה וההתמודדות עם צוות עובדים, מתן פתרונות לבעיות משמעת, ניהול משימות וזמן ועוד. מנהלים מטבעם בעלי ידע וניסיון בניהול ובהכשרתם חשוב להדגיש את הצורך בשיפור תקשורת בינם ובין ההנהלה הבכירה וללמדם את תהליכי החניכה של המנהלים הצעירים במטרה לסייע להם להיקלט אל תוך הארגון בצורה הטובה ביותר.

הדרג הבכיר הוא המוביל והמוציא לפועל את חזון הארגון. הוא אחראי על הטמעת האסטרטגיה בארגון, על מתן דין וחשבון לבעלי המניות, על דיונים בתוך הארגון וכיו"ב.

מלאכת הניהול היא מורכבת, מאתגרת ותובענית. מנהלים עובדים בסביבת עבודה המחייבת חלוקת קשב, תוך כדי ביצוע משימות רבות במקביל.

עבודתו של כל מנהל כרוכה בהתמודדות יומיומית עם שלל אתגרים לא פשוטים – עמידה ביעדים, הנעת צוות העובדים, התמודדות ומתן פתרונות לבעיות ומשברים, ניהול של משימות שוטפות וכו'.

מטרת התהליך היא להפוך מנהלים טובים להיות מנהלים מצוינים, ולהעניק למנהלים צעירים כלים וידע להתפתח ולצמוח למנהלים מובילים בארגון.

איך מתבצעת ההכשרה?

מפו את השדרה הניהולית שלכם והחליטו על צוות המנהלים , בנו תכנית הכשרה ארוכת טווח עם נושאים רלוונטיים ולו"ז מובנה, שתפו את גורמי ההדרכה ומשאב האנושי בארגון וגם את המנהלים עצמם, רתמו אותם למהלך זה חשוב. בנוסף -שתפו גורמי חוץ העשויים להעניק ערך מקצועי מוסף רב.  העניקו לתכנית משקל ומקום.

ישנן גישות שונות לפיתוח מנהלים והיעילות שלהן משתנה בהתאם לגודלו של הארגון, היעדים והמטרות שלו, השוק בו הוא מתחרה ועוד.

במסגרת תהליך פיתוח המנהלים, המשתתפים נחשפים לפרספקטיבות עדכניות בעולמות התוכן המרכזיים בניהול מצד אחד, ובלב העשייה הניהולית עסקית מצד שני, תוך שימת דגש על אינטגרציה וגזירת משמעויות אופרטיביות עבור המציאות הארגונית הייחודית לכל ארגון ומנהל.

מיומנויות ניהול הנלמדות במסגרת תהליך  פיתוח מנהלים מתייחסות לנושאים מגוונים, כגון:

 • הנעת עובדים
 • עבודה בצוות
 • יכולת הנעה ללא סמכות
 • השגת פתרונות לקונפליקטים בזמן קצר
 • שיפור בתקשורת בין אישית
 • זיהוי מהיר ומדויק של צרכי העובד והארגון
 • הקניית כלים מקצועיים לטיפול בצרכי העובד

בנוסף, בתהליך הפיתוח ניתן דגש רב על מיומנויות וערכים  :

 • הקשבה
 • פרגון
 • תחרותיות
 • מצוינות
 • העצמה
 • הערכת עובדים
 • תהליך קבלת החלטות
 • התאמת סגנון הניהול


רוב המנהלים רוכשים את כישורי הניהול ומיומנויותיהם במערך של קורסים הכשרות, תוך כדי מילוי תפקידיהם הניהוליים בחברות ובארגונים, בסדנאות ייעודיות, בהכשרות והשתלמויות, בימי עיון ובעזרת לימוד עצמי.

תהליך פיתוח מנהלים

תהליך של פיתוח מנהלים מסייע להתמודד בצורה המיטבית ביותר עם אתגרים הטמונים בעבודתו השוטפת של כל מנהל, מכיוון שהוא מפתח את מיומנויותיו ומעניק לו את הכלים הניהוליים הנכונים אשר יש ביכולתם לשפר את כישורי המנהיגות, הראייה המרחבית, החשיבה האסטרטגית, היצירתיות שלו וכו'.

פיתוח מנהלים בארגון מקדם הבנה טובה יותר של האסטרטגיה, החזון והמטרות העומדים בפניו של הארגון. הידע והתכנים הנרכשים בתהליך מאפשרים לפתח כישורים מתאימים ותפיסה ניהולית נכונה, אשר יסייעו לדרג הניהולי בהתמודדות עם הדרישות הניצבות בפניהם. לכן, ההשקעה בתהליך פיתוח המנהלים מטיבה עם הארגון עצמו ומקדמת ביצועים משופרים, השגת יתרון תחרותי על פני המתחרים והתמודדות טובה יותר עם משברים ובעיות.

חשוב לציין, מרבית המחקרים בתחום מצביעים על כך שתהליכי פיתוח מנהלים מחזקים את רמת האמביציה והמוטיבציה בקרב המנהלים לאורך זמן וברוב המקרים מהווה סמן שינוי בקרב אותם מנהלים משתתפים.

חשוב לזכור, משבר הקורונה יצר מציאות חדשה, מציאות של ניהול מרחוק, ניהול היברידי המשלב בתוכו לא מעט אתגרים. מציאות זו יצרה ותמשיך ליצור בעתיד הקרוב אתגר להסתגלות והתאמה ניהולית חדשה, אחרת ממה שהכרנו בעבר.

פיתוח מנהלים הוא כבר לא בבחינת אופציה, הוא חובה בכל ארגון וחברה, ויפה שעת אחת קודם.  למידע נוסף על תוכנית לפיתוח מנהלים עם Marketing Solutions החברה המובילה בשיפור ביצועים הקליקו.

בהצלחה!

פיתוח מנהלים כל מה שצריך לדעת

מנהלים מהווים את אנשי המפתח בחברות ובארגונים ולכן, החשיבות של פיתוח מנהלים הינה גבוהה.
על כתפיו של כל מנהל, מונחת המחויבות להוביל תהליכים ושינויים בארגון או בחברה, אשר יובילו לתוצאות – מדובר במחויבות מורכבת, אשר מצריכה לא מעט ידע וכלים מקצועיים.
בהליך פיתוח המנהלים, המנהלים עוברים למעשה הליך, אשר ייעודו לאתר את החוזקות של כל מנהל כמו גם את החולשות שלו, להגדיר ביחד עמו חזון ובהתבסס עליו להכין תכנית פעולה לטווח הקרוב והרחוק יותר.

הליך פיתוח מנהלים

הליך פיתוח של מנהלים, יתבסס ברוב המקרים על מספר שלבים שונים ובין היתר:

 • שלב ההיכרות האישית – בשלב זה, היועץ או המלווה, אמור להכיר בצורה מעמיקה את המנהל. להבין מה הציפיות שלו, מה הוא חושב שהוא עושה טוב ומה הוא היה רוצה לשפר בהתנהלות שלו. בשלב זה, המלווה אף אמור לזהות את היתרונות והחסרונות של המנהל ולהתחיל לגבש תובנות לקראת השלבים הבאים.
 •  שלב יצירת חזון – בשלב זה יש לייצר את החזון של המנהל וכמובן, לדאוג שאותו החזון יתאים לחברה או לארגון.
 • שלב גיבוש תכנית עבודה – תוכנית העבודה של המנהל אמורה להתבסס על היבטים שונים ובין היתר: הסביבה בה עובד המנהל, השותפים שלו ועוד..
 • שלב ליווי המנהל – במקרים רבים, השלב שלאחר גיבוש התוכנית, יהיה ליווי המנהל, בדרך ליישום התוכנית בפועל.

היתרונות של פיתוח מנהלים

הליך פיתוח המנהלים טומן בחובו יתרונות רבים, עבור כל ארגון או חברה.
התהליך מאפשר למנהל לקבל נקודות מבט נוספות על העבודה שלו ועל אופן ההתנהלות שלו.
באמצעות הליך הפיתוח, המנהל זוכה לקבל כלים חשובים, אשר יסייעו לו לשפר את עבודתו ובין היתר: הקניית חשיבה אסטרטגית, יכולת חשיבה יצירתית ועוד..
כידוע, מנהלים טובים זקוקים לתכונות מסוימות, אשר יאפשרו להם לבצע את עבודתם בצורה המקצועית ביותר. יחד עם זאת, לא לכל המנהלים יש את כל התכונות הרצויות ולכן, החדשות הטובות הן, שבחלק מהמקרים, ניתן ללמוד ולרכוש את התכונות או ללמוד טכניקות שונות, אשר יכולות לפצות על היעדרן.
בסופו של דבר, התהליך יכול לשפר את תפקודו של המנהל במידה רבה, מה שיתרום תרומה ישירה להצלחת הארגון או החברה.  

קבלת ההחלטות הנכונות

חשוב לקחת בחשבון, שכל יועץ או מאמן אשר מציע תכנית לפיתוח מנהלים, ישים דגש על היבטים מעט שונים ממשנהו וכחלק מכך, גם תהליך הפיתוח יתבסס על שלבים אחרים.
לכן, כל מי שמחליט להסתייע בשירות של פיתוח מנהלים, חשוב שיבחר בתבונה את איש המקצוע, אשר ילווה את התהליך.
קיימת חשיבות גבוהה לבדוק מהם שלבי העבודה של אותו איש המקצוע, מהם הפרמטרים עליהם הוא שם דגש בתהליך, מהי צורת העבודה שלו ועוד..
כמובן, חשוב מאוד לקבוע פגישה מקדימה עם אותו איש מקצוע, לצורך ביצוע של תיאום ציפיות ובחינת החיבור מולו.
בחירה מושכלת ונבונה של אותו איש מקצוע, תאפשר שקט נפשי בידיעה שבסופו של תהליך, המטרה בגינה הוזמן השירות מלכתחילה אכן תושג.

לסיכום

אם גם אתם מעוניינים בנושא של פיתוח מנהלים בחברה או בארגון ומבקשים ליהנות משירותי ייעוץ וליווי בסטנדרטים בלתי מתפשרים, חברת Marketing Solutions תהווה כבחירה הנכונה בעבורכם עבור המטרה.

מה אומרים עלינו...

"נמשיך ברוח Marketing Solutions עשיתם עבודה מצוינת, בוצעו תהליכים מקצועיים שתרמו למקצועיות של הצוות :אוגדן המכירות, תהליכי עבודה מסודרים , מדידה ובקרה מדויקים, ההנחיה הצמודה, מעריך מאוד את עבודתכם ותרומתכם ועל כך מגיע לכם יישר כוח ".

שלמה בן גל

מנכ"ל המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט

"תהליך עבודה מובנה ויסודי, מעורבות מעמיקה, הבנה מהירה של דרישות וצרכים, פתרונות יצירתיים, ליווי צמוד מותאם לכל תפקיד, הכול באנרגיות טובות בחיוך, מכל הלב, רותמים את העובדים לשינויים הנדרשים. Marketing Solution מקצוענים"

אופירה

סמנכ"לית שיווק

"אנו באגד פנינו לחברת MS על מנת לשפר את הליך הטיפול בלידים המגיעים למכללות אגד ולהעלות את יחס ההמרה מליד לתלמיד אנשי MS הפגינו מקצועיות גבוהה ותרמו לשיפור משמעותי בהליך הטיפול בלידים. מעבר למקצועיות חווינו אוזן קשבת ותמיכה 24/7 "

צביקה דגן

מנהל מכללות , אגד

"מרקטינג סולושנס אתם אלופים ,אין מילים . ממליצה בחום! אור: מקצוענים ברמה הגבוהה ביותר! גם אסף וגם מיטל זמינים בכל שלב לייעוץ ובעיות, וכבר בשלב מוקדם מאוד הצליחו לייעל הרבה מאוד תהליכים אצלנו, תודה

נאווה מלכה

מנכ"לית חברת אפיקים תכנון פיננסי ופנסיוני.

המקצוענות והשירותיות הם אבן דרך עיקרית בעבודה מולם. כמי שבוחנת בדקדקנות כל ספק אני חייבת להמליץ על מיטל ואסף, לא מפספסים שום פרט, מצויינים ומצטיינים בתחום שלהם וזמינים בכל שלב ובכל שעה גם שהחוזה מסתיים. תודה!"

ליבי נניקשווילי

סמנכ"לית מכירות ג'ובמאסטר

"מבקש להמליץ בחום רב על חברת מרקטינג סולושנס ,למרות נסיוננו הרב בשיווק ומכירות (אנו קיימים מאז 1989) חברת מרקטינג סולושנס (בעזרת אנשיה היקרים ) הצליחו להאיר את עיננו בתחומים רבים – מאקרו, ניהול מוקד, דטאות וכו וליצור חשיבה מרעננת ששיפרה את השיווק והמכירות שלנו .אנו ממליצים על מרקטינג סולושנס לכל חברה שרוצה לשפר את השיווק והמכירות".

יואב סוכרי

מנכ"ל ובעלים, זמן אמיתי

"חברת מרקטינג סולושנס ביצעו עבורנו תהליך דיאגנוסטי מקצועי ומאוד יסודי . ירדנו לפרטים הקטנים בתהליכי עבודה ושיטות עם תוכנית המלצות ועבודה אופרטיבית ביישום -ממליץ בחום!"
שיפור תהליכים ומקצוע המשאב האנושי והמערכות בחברת אקרשטיין

כפיר סהר

סמנכ"ל אקרשטיין

"מרקטינג סולושיינס לא רק מייעצים – הם מייצרים שינוי! שילוב של מקצוענות, הבנה מעמיקה של הארגון ועשייה אמיתית עם כל הלב והנשמה"
שיפור ביצועים בחברת אפוסתרפיה לשיפור אחוז ההמרה

מיכל שנל

מנכ"לית אפוסטרפיה

"כבר מהפגישות הראשונות עם מיטל ואסף היה נראה שמדובר בחברה רצינית ובעלת ניסיון. התהליך התבצע באופן מאוד מסודר ומעמיק.. הקליטה המהירה של אופי העסק וההתאמה האישית אלינו הביאו לתהליך שהתבצע בשלבים מושכלים (החל מאיסוף מידע, ניתוח והפקת תוצרים ממשיים) שסייעו בהטמעה של הנהלים החדשים כבר בעיצומו של התהליך. הליווי, הירידה לפרטים הקטנים, השירות מהמעלה הראשונה, האדיבות והאכפתיות הם רק חלק מהפרמטרים שהפכו את התהליך מול מרקטינג סולושן לאפקטיבי , מקצועי ויעיל. כמו כן, שיתוף הפעולה מצד הלקוח הינו פרמטר חשוב להצלחה ויש לרתום את כל הגורמים המעורבים בעניין על מנת לראות תוצאות ויישום בפועל של כל התוצרים בסופו של התהליך"
הבצפר - בניית מתודולוגיה מכירות ושיווק לגיוס סטודנטים

יגאל בראון

מנכ"ל -הבצפר

"הגעתם אלינו לקבוצת משאבים לפרויקט גדול משמעותי מאוד ואינטנסיבי ,התוצאות החלו להגיע מהר מאוד, בניית תהליכים אסטרטגיים ,קיבלנו כלים פרקטיים ,עם ירידה לפרטי פרטים, אסף עבד בצמוד והדריך את כל הצוות שלנו , השיפור ניכר בכל חוליה בשרשרת ניהול והעובדים, בנוסף פתח לנו אסף בעזרת קשרים נרחבים בענף דלתות רבות לשיתופי פעולה שכבר מניבים פירות".
שיפור ביצועים להגדלת יחס המרה והקטנת אחוזי נטישה בחברת משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

יקי אמסלם

משנה למנכ"ל– משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן