שימור עובדים (המפתח לשיפור תוצאות עסקיות)

החשיבות הגדולה של שימור עובדים

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה, שהיקפה הגדול אף הקנה לה בעולם את הכינוי – ההתפטרות הגדולה. מדובר על אחוזים גבוהים מאי-פעם בקרב העובדים שבוחרים לעזוב את מקום עבודתם, להחליף מקומות עבודה רבים ובקיצור, לא להתחייב ולהתמסר למקום עבודה קבוע. בדיוק בגלל סיבות אלו ועוד, שימור עובדים הפך לנושא לוהט אותו כולם מנסים ללמוד וליישם, על מנת להרוויח הרבה מעבר לכסף

שימור עובדים הוא דבר קריטי לארגון וחשוב מסיבות רבות, הנה כמה מהבולטות שבהן:

שימור ידע – עובדים שנשארים באותו מקום עבודה, צוברים לאורך השנים ניסיון וידע שהם יקרים מפז. אותם עובדים מכירים את המערכות ואת הדקויות של אותה החברה, הם הבינו עם הזמן מה הן הפעולות הנכונות ומה הוא הזמן המושלם לבצע אותן, על מנת להגיע לתוצאות המיטביות.

חסכון במשאבים ועלויות – כל בעל עסק יודע שהכשרת עובדים הוא תחום יקר ולא פשוט. זה מתחיל בכך שלמצוא עובדים טובים זו משימה קשה בפני עצמה, זה ממשיך בכך שהעלויות של הכשרת עובדים חדשים הן יקרות מאוד וזה ממשיך בכך שהתהליך מצריך גם לא מעט זמן וסבלנות.

נאמנות לארגון – עובד אשר נאמן לארגון או לחברה בה הוא עובד, הוא עובד שיגדיל ראש, שירצה בטובת החברה ויעשה את הדבר הנכון עבורה גם שהמנהל שלו לא נמצא או לא מסתכל. הערך של עובד נאמן הוא עצום, הוא נותן דוגמא לשאר העובדים ומשרה אווירה מקצועית ויעילה לחברה בה הוא נמצא.

הגדלת שביעות רצון עובדים
משאב אנושי מקצועי יותר
הגדלת תפוקות ותוצאות

איך שימור עובדים משפיע על התוצאות העסקיות?

מצב בו יש עזיבה או התפטרות של מספר עובדים, עלול להשפיע על החברה במספר אופנים שישפיעו באופן ישיר על התוצאות העסקיות ואשר מהן, כל בעל עסק היה שמח להימנע. ביניהם:

  • אובדן ידע – כאשר עובדים עוזבים את החברה, כל הידע הרלוונטי שהם צברו ויכול היה להועיל לחברה, עוזב ביחד איתם.
  • ירידה ברמת המקצועיות – גם אם זה לפרק זמן קצר, ירידה ברמת המקצועיות היא כמעט בלתי נמנעת מכורח הנסיבות, בהן עזב עובד מקצועי את החברה.
  • ירידה ברמת השירות – גם במידה ושיחק לכם המזל ומצאתם במהרה עובד חדש ושירותי, הזמן שיקח לו ללמוד את העבודה, הוא הזמן שהשירותיות כמעט בוודאות תפגע.
  • עלויות גבוהות – הכשרת עובדים כידוע, כרוכה בלא מעט הוצאות אשר כל בעל עסק היה שמח להימנע מהן.
  • תחושה כללית של חוסר יציבות – תחלופה גבוהה של עובדים, יכולה לגרום לאווירה של חוסר יציבות, חוסר בטחון וחוסר שקט גם אצל עובדים נוספים.

דרכים יעילות לשימור עובדים

לאחר שהבנו את הערך הגדול שבשימור עובדים, בואו נצלול לכמה דרכים אשר בעזרתם נוכל להתייעל בתחום ולהרוויח מכך רבות.

השלב הראשון שנרצה לבצע כשאנו ניגשים למלאכת שימור העובדים, הוא להבין ולזהות את סיבות העזיבה העיקריות. זה יכול להיות בעקבות יחס ממנהל ישיר, תנאים שלא הולמים את הציפיות, חוסר תחושת מעורבות כללית ועוד. אז מה הן הדרכים לגרום לעובדים שלכם להישאר אתכם?

הנה כמה מהחשובות ביותר:

תחושת משמעות וחשיבות – חשוב לדאוג שכל העובדים, מקטן ועד גדול, ירגישו בהתאם לתפקיד אותו הם ממלאים בחברה, תחושת משמעות לנוכחות המקצועית שלהם. חשוב שידעו שדעתם יכולה להישמע והיא אף רצויה וחשובה למערכת. 

יחס אישי, כבוד ואמון – מאחורי כל עובד עומד בנאדם. אחד כזה שרוצה שיכבדו אותו, שידברו אליו בצורה נעימה ושיתנו בו אמון. על המנהל הישיר של כל עובד מוטלת האחריות להיות מעין מנטור עבור העובדים, ולא רק אחד שצועק, נותן הוראות ומעיר הערות.

תנאי עבודה – כל עובד רוצה שהתנאים בסביבת העבודה שלו יהיו נוחים, טובים וכאלה שמתאימים לו. עובד שיקבל את התנאים אותם הוא רוצה, יחשוב פעמיים לפני שהוא עוזב אותם.

גמישות – עובדים רבים היום, במיוחד לאחר השינויים שחלו בעקבות הקורונה, רוצים לעבוד במודל היברידי, לעבוד רק מהבית, להיות יותר עם הילדים או לצאת מוקדם בימים מסוימים. אם תתגמשו לנוכח רצונות וצרכי העובדים, זה יחזור אליכם בצורת נאמנות הדוקה יותר והוקרת תודה.

בחירת חברת ייעוץ עסקי – חברות מובילות בתחומי שיפור הביצועים והמצוינות העסקית, מציעים שירותי ייעוץ עסקי, שיכולים להקנות לכם סל כלים מקצועיים לשימור עובדים אותו תוכלו לתרגם להצלחה מעשית באופן מיידי. 


לא משנה מה המטרות שלך, חשוב בראש ובראשונה שנזהה מהן וכיצד מערך השיווק שלך יוכל להתחיל להשיג אותן במהלך השנה הקרובה. היעדים הללו יבנו את מפת הדרכים לבניית אסטרטגיה שיווקית שעובדת עבורך.

שימור עובדים עם Game Changer מקבוצת marketing solutions

שימור עובדים הוא נושא פשוט חשוב מדי מכדי להמר עליו, ולבצע שינויים שאינם מבוססים מקצועית. 

לכן בחירה בקבלת ייעוץ מחברה מובילה כמו Game Changer מקבוצת marketing solutions, יכולה להזניק את המירוץ להצלחת החברה שלכם, מנקודה אטרקטיבית הרבה יותר, ולהביא למימוש היתרונות הבולטים ולחיסכון גדול בכסף, שינבע מתוך ההצלחה בשימור העובדים שלכם.

מה אומרים עלינו...

"נמשיך ברוח Game Changer מקבוצת marketing solutions עשיתם עבודה מצוינת, בוצעו תהליכים מקצועיים שתרמו למקצועיות של הצוות :אוגדן המכירות, תהליכי עבודה מסודרים , מדידה ובקרה מדויקים, ההנחיה הצמודה, מעריך מאוד את עבודתכם ותרומתכם ועל כך מגיע לכם יישר כוח ".

שלמה בן גל

מנכ"ל המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט

"תהליך עבודה מובנה ויסודי, מעורבות מעמיקה, הבנה מהירה של דרישות וצרכים, פתרונות יצירתיים, ליווי צמוד מותאם לכל תפקיד, הכול באנרגיות טובות בחיוך, מכל הלב, רותמים את העובדים לשינויים הנדרשים. Game Changer מקצוענים"

אופירה

סמנכ"לית שיווק

"אנו באגד פנינו לחברת Game Changer על מנת לשפר את הליך הטיפול בלידים המגיעים למכללות אגד ולהעלות את יחס ההמרה מליד לתלמיד אנשי MS הפגינו מקצועיות גבוהה ותרמו לשיפור משמעותי בהליך הטיפול בלידים. מעבר למקצועיות חווינו אוזן קשבת ותמיכה 24/7 "

צביקה דגן

מנהל מכללות , אגד

"Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס אתם אלופים ,אין מילים . ממליצה בחום! אור: מקצוענים ברמה הגבוהה ביותר! גם אסף וגם מיטל זמינים בכל שלב לייעוץ ובעיות, וכבר בשלב מוקדם מאוד הצליחו לייעל הרבה מאוד תהליכים אצלנו, תודה

נאווה מלכה

מנכ"לית חברת אפיקים תכנון פיננסי ופנסיוני.

"יש הרבה חברות בתחום הזה אבל חברה כמו שלכם יש רק אחת, צוות שמלווה לא רק מקצועית אלא גם אישית, מלווים צעד אחרי צעד, עם סבלנות, יכולת לקבל את הרעיונות ולהבין את הצורך והבעיה ויוצרים פתרונות מגוונים ומתאים בדיוק לצורך של העסק, מתן כלים ולמידה של תחומים

גיא גרניאק

מנכ"ל ניגא

"מבקש להמליץ בחום רב על חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס ,למרות נסיוננו הרב בשיווק ומכירות (אנו קיימים מאז 1989) חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס (בעזרת אנשיה היקרים ) הצליחו להאיר את עיננו בתחומים רבים – מאקרו, ניהול מוקד, דטאות וכו וליצור חשיבה מרעננת ששיפרה את השיווק והמכירות שלנו .אנו ממליצים על גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס לכל חברה שרוצה לשפר את השיווק והמכירות".

יואב סוכרי

מנכ"ל ובעלים, זמן אמיתי

"מעריך מאוד את שיפור הביצועים המתמיד אשר Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס עושים בחברתנו, נחישות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לאורך זמן"
שיפור תהליכי מכירה, שיווק מערכות ואוטומאציות שיווקיות בחברת עופר אבניר

קובי גילון

סמנכ"ל מכירות ושיווק עופר אבניר

"כבר מהפגישות הראשונות עם מיטל ואסף היה נראה שמדובר בחברה רצינית ובעלת ניסיון. התהליך התבצע באופן מאוד מסודר ומעמיק.. הקליטה המהירה של אופי העסק וההתאמה האישית אלינו הביאו לתהליך שהתבצע בשלבים מושכלים (החל מאיסוף מידע, ניתוח והפקת תוצרים ממשיים) שסייעו בהטמעה של הנהלים החדשים כבר בעיצומו של התהליך. הליווי, הירידה לפרטים הקטנים, השירות מהמעלה הראשונה, האדיבות והאכפתיות הם רק חלק מהפרמטרים שהפכו את התהליך מול מרקטינג סולושן לאפקטיבי , מקצועי ויעיל. כמו כן, שיתוף הפעולה מצד הלקוח הינו פרמטר חשוב להצלחה ויש לרתום את כל הגורמים המעורבים בעניין על מנת לראות תוצאות ויישום בפועל של כל התוצרים בסופו של התהליך"
הבצפר - בניית מתודולוגיה מכירות ושיווק לגיוס סטודנטים

יגאל בראון

מנכ"ל -הבצפר

"Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס מקצוענים! הם בנו לנו אסטרטגיה בתחומי ליבה עם cook book מעשי ופרקטי לחברה, שיפרו לנו תהליכים והגדילו המרות. וגם כיף לעבוד איתם. ממש חוויה טובה, תודה לכם על העשייה והמקצועיות!"

אסי צור

מנכ"ל דיגיטל פרופרטי

"Game Changer הגיעו אלינו לקבוצת משאבים לפרויקט גדול, משמעותי ואינטנסיבי. התוצאות החלו להגיע מהר מאוד. בניתם תהליכים אסטרטגיים, קיבלנו כלים פרקטיים, עם ירידה לפרטי פרטים. אסף עבד בצמוד והדריך את כל הצוות שלנו, השיפור ניכר בכל חוליה בשרשרת ניהול".
שיפור ביצועים להגדלת יחס המרה והקטנת אחוזי נטישה בחברת משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

יקי אמסלם

משנה למנכ"ל– משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

"התוכנית של Game Changer פקחה את עיננו ומשם ביצענו שינויים ואכן אנו רואים תוצאות טובות יותר..תודה על הדרך והתהליך"

יוסי ברק

מנכ"ל ברק פיננסים

"אני מאוד נהנה, למדתי כמה דברים, בעולם הנדל"ן שיש לו משמעות כלכלית מאוד גדולה לטיפול בליד, ובזכות Game Changer למדתי מספר דברים מהירים שמן הסתם אני הולך ליישם אותם בפרויקטים שאנחנו משווקים".
בניית תכנית שיווק דיגיטלי BTB שוק מקומי וחו"ל בחברת ENSURE DR

אורי שי

בעלים ומנכ"ל משותף ב ENSURE DR

"המשתתפים דיברו בשבחו של כנס שימור נציגי שירות בחברות וארגונים, הייתה לך יד בהצלחת הכנס, ועל כך תודתנו.אנו מקווים להמשך שיתוף פעולה עם Game Changer מקבוצת marketing solutions גם בכנסים הבאים".

המרכז הבינלאומי לכנסים

המרכז הבינלאומי לכנסים

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן