Game Changer

אוטומציה שיווקית

סיפור לקוח מעניין

בניית אוטומציה שיווקית

סיפור לקוח מעניין, אשר עשוי להאיר את עינכם לגבי מערכות, זרימת מידע וכלים תומכים למחלקת המכירות והשיווק

מנכ"ל של חברה מובילה בתחום התקשורת פנה אלינו עם בריף מאוד ברור :

בניית תהליכים דיגיטליים ואסטרטגיה שיווקית עבור 2 מטרות עיקריות:

1.לייצר תהליך מיטבי בחימום מערכת יחסים עם הלקוחות

2.לייצר חווית שרות מיטבית 

המטרה כשלעצמה מצוינת, יחד עם זאת, שנגשנו לסקור ולאפיין את המצב הקיים, מצאנו פערים גדולים אשר אינם מאפשרים להתחיל בתהליך.

הפערים באו לידי ביטוי :

1. פערים ברמת מערכות
2. פערים בתהליכים פנימיים

כמובן שהיו פערים גם ברמת לקוח  – בפן המכירות והשיווק , אבל זה כבר היה ידוע לנו מראש

טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם

טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם

טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם טקסט קצר לפי החלטתכם

בניית תכנית שיווקית
לעסק

תוכנית שיווקית ואסטרטגיה שיווקית אינן היינו הך. אסטרטגיית השיווק שלך היא למעשה סקירה של כלל היעדים הנדרשים והמשאבים הנדרשים כדי שהצוות השיווקי שלך יוכל ליישם אותה. תוכנית השיווק שלך כוללת את הפעולות הספציפיות שיינקטו כדי ליישם את האסטרטגיה הזו. חשוב שנבחן היטב את המשאבים שעומדים לרשותנו ונסתייע באיש המקצוע שלנו כדי שנדע בדיוק מה עלינו לגייס כדי ליישם את כל מה שנדרש מהתוכנית השיווקית שלנו.

הגדרה מדויקת
של קהל היעד שלך

יעדי האסטרטגיה השיווקית שלך חייבים לעלות בקנה אחד עם היעדים העסקיים שלך. כך לדוגמא, אם אחד היעדים העסקיים שלך היא להביא 300 איש אל הכנס השנתי שלך בעוד שלושה חודשים, חשוב שנגדיר יעד מתאים לאסטרטגיה השיווקית שלנו. יעד כמו "העלאת כמות העוקבים בדף הכנס בפייסבוק ב-20%" או "עלייה של 10% באישורי ההגעה" הם דוגמאות ליעדים מוצלחים שניתן לשלב בכל אסטרטגיה שיווקית. ישנם גם יעדים שיווקיים רחבים וארוכי טווח יותר כמו הגברת המודעות למותג או יצירת לידים איכותיים יותר.

לא משנה מה המטרות שלך, חשוב בראש ובראשונה שנזהה מהן וכיצד מערך השיווק שלך יוכל להתחיל להשיג אותן במהלך השנה הקרובה. היעדים הללו יבנו את מפת הדרכים לבניית אסטרטגיה שיווקית שעובדת עבורך.

ליישם כלים מתקדמים
בתהליך

לאחר שזיהית את המטרות שלך, חשוב לוודא שיש לך את הכלים הנכונים למדוד את השגת מטרות אלו בהצלחה. כלים חכמים ליצירת תכנים שיווקיים ולניהול לידים יאפשרו לך לבנות תוכנית שיווק ב-360 מעלות ולנתח את התנהגות המשתמש כדי להתייעל ללא הרף. כלים לתזמון פוסטים ברשתות החברתיות, רשתות עסקיות ,כלי אוטומציה עוצמתיים לשיווק בדיוורים, ווטסאפ ,ב-SMS ואמצעי ניתוח נתונים כמו Google Analytics או Search Console, הם החברים הטובים ביותר שלך במהלך בניית אסטרטגיה שיווקית.

גם כאן, ליעדים העסקיים שלכם יש חלק משמעותי בתהליך הזה. למעשה, גם הטמעת כלים חכמים במערך השיווק שלך הוא יעד ראוי שניתן לכלול באסטרטגיה שלך.

סקירת וריכוז המשאבים
העומדים לרשותך

חשוב שנזהה אילו משאבים משמשים אותנו בפעילות השוטפת שלנו כדי שנוכל למצות מהם את המיטב. מהתקציב המושקע בקידום ממומן ועד לתכנים הוויזואליים והטקסטואליים שייצרנו בעבר, ישנם כלים רבי ערך שהופכים את הארגון שלך לייחודי ומזמין.

חשוב שנאסוף את החומרים הללו בפלטפורמות המתאימות ונשתמש בהם כדי ליישם את החזון שלנו. כך למשל, אם כבר יש בבעלותך בלוג שמפיץ תוכן שבועי, ניתן להתחיל לקדם פרסומים חדשים בפייסבוק ולהזמין לקוחות לשתף. ככל שנדע לחבר מדיות מגוונות יותר זו לזו, כך נוכל לבנות רשת צפופה ויעילה של אפיקי שיווק. על פי אותו עיקרון, אם יש לך משאבים שאינם מתאימים למטרות שלך, חשוב לזהות זאת ולעשות ניקוי אורוות משמעותי.

כיצד מיישמים
אסטרטגיה שיווקית

למדת את קהלי היעד שלך לעומק? התווית את מפת הדרכים שלך וזיהית את כל הכלים והתכנים שיוכלו לשרת אותך בתהליך? כעת, כל שנותר לך לעשות הוא רק להביא את כל הכוחות הללו לידי ביטוי וליישם את האסטרטגיה בשטח. בסיומו של תהליך לבניית אסטרטגיה שיווקית אמור להיות בידיך מסמך מסודר ומובנה שיתפרש על ציר זמן של שנה לפחות. את המסמך הזה, עלינו לפרוט לשורה ארוכה של משימות שתערב את כל הצוות שלך. עם השותפים הנכונה לצידך, יש לך את כל מה שצריך כדי להפוך לכוח דומיננטי בשוק שלך.

צוות Game Changer מקבוצת marketing solutions מלווה ארגונים מכל תחומי התעשייה כבר שנים רבות ומסייע להם להגיע למצוינות בתחומם. עם כלי שיווק דיגיטלי חדשניים, יצירת תוכן איכותי ויוצא דופן והיכרות מעמיקה עם הקהלים והתחום שלכם, אנו מסייעים לכם לגייס את כל המשאבים הנדרשים כדי לאפשר למותג שלכם להיחשף ולהוביל תחום . למידע נוסף על תהליכי בניית אסטרטגיה שיווקית עם Game Changer מקבוצת marketing solutions, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

אסטרטגיה שיווקית
שמביאה תוצאות

קיימת חשיבות גבוהה שלכל עסק, בכל סדר גודל ומכל ענף, תהיה אסטרטגיה שיווקית עליה הוא יבסס את התנהלותו. האסטרטגיה השיווקית אמורה להגדיר את המסר השיווקי של העסק, את מטרותיו ואת יעדיו ולמעשה, כל התוכנית השיווקית של העסק אמורה להתבסס על אותה האסטרטגיה

אסטרטגיה שיווקית
והפעולות אליהן היא מובילה

לאסטרטגיה השיווקית יכולה להיות השפעה רבה על הפעילות השיווקית של העסק בתחומים כגון:

  • בניית אתר תדמיתי או מכירתי לעסק: וכל הנושא של קידום אתרים, אשר יבטיח שהאתר יגיע לקהלי היעד הרלוונטיים.
  • הקמה של דף עסקי ודפי נחיתה: מהווה כלי קידום ושיווק רב ערך.
  • כתיבת תכנים שיווקיים והפצתם: התוכן הוא המלך" ולכן, גם ליצירת תכנים שיווקיים רלוונטיים ולהפצתם יכולה להיות השפעה גדולה על ההצלחה.
  • נוכחות ברשתות החברתיות: כיום, כל קהלי היעד הרלוונטיים נמצאים ברשתות החברתיות ובכדי להגיע אליהם, יש לדאוג להראות נוכחות באותם הרשתות.
  • סרטוני תדמית: הפקת סרטוני תדמית והפצתם ביוטיוב, מהווה כפעולה אשר בכוחה לשפר את התדמית של העסק.
  • שיתופי פעולה: יש לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה עבור קידום העסק
    ועוד…

הליך
גיבוש האסטרטגיה

הליך הגיבוש של אסטרטגיה שיווקית אמור להתבסס על מגוון פרמטרים כגון: מחקר מקיף של השוק בו פועל העסק, על היכרות עם המתחרים הישירים והעקיפים, על תכנון התקציב אשר מוקצה עבור אותה המטרה, על היכרות עם כל אפיקי הפרסום הרלוונטיים ועל שורה של פרמטרים רבים נוספים. כחלק מכך, קיימת חשיבות גבוהה לאסוף מידע התחלתי פרטני וקפדני ורק לאחר מכן והתבסס עליו, לעבור לשלב של גיבוש האסטרטגיה בפועל.


החשיבות של
הכנסת איש מקצוע לתמונה

בתקופת האינטרנט בה אנו חיים, ניתן בצורה קלה ופשוטה של לחיצה על מספר כפתורים, לקבל את כל המידע הנדרש בנושא של אסטרטגיות שיווקיות – ולמצוא גם לא מעט מדריכים על איך לייצר אסטרטגיות שכאלו. יחד עם זאת, מדובר במידע תיאורטי ומכיוון שכל עסק הינו ייחודי בפני עצמו, אסטרטגיה שכזאת לא יכולה להיות מתאימה לכל החברות והעסקים. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה להכניס איש מקצוע מנוסה לתמונה – כאשר, אותו איש המקצוע יקפיד להעניק שירות מקיף, אשר יתבסס על מספר שלבי עבודה מסודרים ומוגדרים מראש. בשלב הראשון, על אותו איש מקצוע להכיר לעומק את העסק או החברה וכאמור, גם את הסביבה בה הוא פועל ורק בשלב הבא, ובהתבסס על אותו המידע שנאסף, להתחיל לתכנן את האסטרטגיה (אשר כאמור, אמורה לכלול לא מעט היבטים). כמובן, שבכדי לתכנן אסטרטגיה, אותו היועץ, חייב להחזיק בידע נרחב בעולם השיווק הדיגיטלי, השיווק המסורתי ובעוד נושאים רבים נוספים – ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את אותו איש מקצוע בתבונה ולוודא שאכן יש לו את הניסיון ואת הידע הנדרש על מנת לבצע את עבודת תכנון האסטרטגיה – ובמקרים מסוימים אף להעניק שירותי ייעוץ בנושאים נוספים, אשר יכולים להשפיע במישרין או בעקיפין על נושא השיווק.

אז כאמור, בשביל לבנות אסטרטגיה שיווקית אשר מותאמת באופן פרטני לצרכי העסק, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בצורה מושכלת ונבונה את אותו יועץ/ איש מקצוע ולוודא שהוא מנוסה בתחום אשר מתמחה באופן פרטני בתחום זה לקבל ייעוץ עסקי.
חברת Game Changer מקבוצת marketing solutions הינה חברה בעלת שנות ניסיון רבות בייעוץ לעסקים, במגוון רחב של היבטים ובין היתר גם ביצירה של אסטרטגיה מתאימה.

לכל חברה מסחרית, ארגון עסקי או בית עסק בסדר גודל כזה או אחר, נחוצה אסטרטגיית שיווק באמצעותה ניתן לייצר יתרון תחרותי לאורך זמן על פני המתחרים. האסטרטגיה השיווקית, בדומה לכל תהליך תכנון אסטרטגי אחר, מחייבת ניתוח מעמיק של המודל העסקי תוך היכרות עם סביבת התחרות ותנאי השוק בו פועל בית העסק. מעבר לכך, בחירת האסטרטגיה השיווקית מומלץ שתעשה מבין מספר חלופות שונות שכל אחת מהן יכולה לתרום את חלקה למטרות השיווקית של בית העסק לטווח הקצר והארוך כאחד.

מהי אסטרטגיית שיווק
וכיצד קובעים אותה

נכון להיום, לא קיימת הגדרה מקצועית אחידה לשאלה מהי אסטרטגיה שיווקית, ולכן, כל אסטרטגיית שיווק מוגדרת כאמצעי ליצירת בידול עסקי ויתרון תחרותי לאורך זמן, כאשר הרעיון העומד מאחורי הרעיון ליצירת רעיון תחרותי ובידול עסקי הוא למצוא את הסיבות הנכונות בגינן קהל הלקוחות יעדיף לעשות שימוש במוצרים ו/או בשירותים המוצעים על ידי בית עסק מסוים תוך ויתור על מוצרי/שירותי המתחרים. לצורך כך, יועצים אסטרטגיים ויועצים שיווקיים, נוקטים בפעולות שונות המאפשרות להם לזהות הזדמנויות ואיומים שונים בסביבת התחרות ותנאי השוק הרלוונטיים לבית העסק ששכר את שירותיהם. פעולות אלו כוללות בין היתר:

סקרי עומק בקרב קהלי
המטרה הרלוונטיים

ניתוח מעמיק של
מגמות צרכניות בתחום
העסקי הרלוונטי

הפעלת קבוצות
מיקוד בירור גיבוש
תובנות צרכניות

ניתוח של ממצאי
פעולות שיווקיות אשר
בוצעו על ידי בית העסק

אסטרטגיית שיווק,
לסיכומו של דבר

התווייתה של אסטרטגיית שיווק נועדה בין היתר לצרכי גיבוש תכנית שיווקית באמצעותה ניתן ליישם את האסטרטגיה לאורך זמן, כאשר התכנית השיווקית כוללת בתוכה את התמהיל השיווק של ערוצי השיווק המומלצים ליישום האסטרטגיה. התכנית השיווקית היא לסיכומו של דבר, מטרת העל של האסטרטגיה השיווקית, מכיוון שהיא נועדה לשמש את אנשי המכירות והשיווק ברמה היומיומית.

אנחנו בחברת Game Changer מקבוצת marketing solutions, מאפשרים גם לכם ליהנות מנבחרת מנצחת של יועצים אסטרטגיים העוסקים ומתמחים בהליכי תכנון אסטרטגיה שיווקית לכל סוגי העסקים, החברות והארגונים במשק הישראלי. צוות היועצים שלנו ילווה גם אתכם ברמה האישית עד לאורך כל שלבי התכנון האסטרטגי והוא מבסס את פועלו על סמך הניסיון העשיר העומד לרשותנו בתחום הייעוץ העסקי והאסטרטגי כאחד. למידע נוסף בנושא אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן ולתאם לעצמכם פגישת ייעוץ ראשונית בנושא אסטרטגיה שיווקית.

מה אומרים עלינו...

תודה לכל הלקוחות המדהימים שלנו! זה כיף לעבוד עמכם (או משהו כזה)

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן