כלים לתקשורת פנים ארגונית

תקשורת פנים ארגונית היא הגדרה כוללת לכל האמצעים באמצעותם עובדי הארגון מנהלים אינטראקציה בינם לבין עצמם ובאופן זה פועלים כגוף אחד ליישום מטרותיו העסקיות של הארגון. התקשורת הפנים ארגונית כוללת בתוכה את כל ההיבטים הקשורים לעבודה הפנים ארגונית, לרבות, ניהול פרויקטים, תהליכי עבודה וכדומה, כאשר אחת מהמטרות העיקריות של כל אמצעי התקשורת הפנים ארגונית היא לגרום לכל אחד ואחת מעובדי הארגון להיות מעורבים בתהליכי העבודה ובתוך כך להגביר את מחויבותם לפעילות הארגון ברמה השוטפת והיומיומית.

 

מערכות ותשתיות טכנולוגיות
מעורבות ותקשורת פנים ארגונית
זרימת מידע פנימי וחיצוני

מטרות נוספות של תקשורת פנים ארגונית

תקשורת פנים ארגונית נועדה אומנם לנהל ולייעל את תהליכי העבודה בתוך הארגון, אך באותה נשימה היא מאפשרת השגת מטרות נוספות הבאות לידי ביטוי ברמה היומיומית וברמת הפרט בקרב כל אחד ואחת מעובדי הארגון. בין יתר המטרות אותן ניתן להשיג באמצעות אמצעי תקשורת פנים ארגונית תוכלו למצוא:

  • הגדרת חזון ארגוני והפכיתו לאמצעי נגיש עבור כל אחד ואחת מעובדי הארגון תוך הגדרת יעדים ברי השגה לכל עובד/ת.
  • אמצעי יעיל להעמקת יחסי העבודה בין העובדים לבין עצמם ובין חברי ההנהלה ומנהלי הארגון לעובדים.
  • יצירת דיאלוג פנימי בין היחידות/מחלקות השונות בתוך הארגון, דבר המסייע למניעת בעיות שוטפות ועיכובים בעבודה השוטפת.
  • אמצעי יעיל להגברת המוטביציה הפנימית של העובד/ת במסגרת האמצלת סמכויות לגביו ומתן חופש תעסוקתי לפעול באופן עצמאי לגבי כלל תהליכי העבודה עליהם הוא מופקד.
  • יצירת מותג ארגוני המגביר את תחושת השייכות של העובדים ומחויובותם למקום העבודה.

מטרות אלו מהוות למעשה יתרונות מעשיים של התקשורת הפנים ארגונית.

נכון להיום, התקשורת הפנים ארגונית מבוססת ברובה על כלים דיגיטליים המסייעים לשיפור וייעול תהליכי העבודה בתוך הארגון, כאשר מרבית הפלטפורמות העומדות לרשותכם כיום לצורך הקמת מערך פנים ארגוני דיגיטלי באמצעותו תוכלו לקיים תקשורת פנים ארגונית, הן מערכות דיגיטליות ידידותיות למתשמש.

תקשורת פנים ארגונית כמפתח להצלחה עסקית

יותר ויותר ארגונים מודעים בשנים האחרונות לחשיבותו של התקשורת הפנים ארגונית כאמצעי לייעול תהליכי העבודה והגברת המוטביציה הפנימית של כל אחד ואחת מעובדי הארגון. אמצעי התקשורת השונים בהם עובדי הארגון עושים שימוש לצרכי קיום אינטראקציה שוטפת בינם לבין עצמם, כוללים בתוכם מגוון רחב של תשתיות דיגיטליות וטכנולוגיות אותן ניתן להתאים באופן פרטני לצרכי הארגון לאחר בירור מעמיק של הנושא. אנחנו בחברת Game Changer מקבוצת marketing solutions עוסקים במתן ייעוץ ארגוני ומתמחים בין היתר בליווי תהליכי הטמעת מערכות פנים ארגוניות באצעותן ניתן לקיים אינטראקציה פנים ארגונית ברמה השוטפת. במקביל, אנו מלווים תהליכי ייעוץ אסטרטגי לארגונים במסגרתם מושם דגש על ההיבט הפנים ארגוני וחשיבות הצבתו של העובד/ת במרכז תהליך התקשורת הפנים ארגונית. אם גם רוצים ליהנות מכל היתרונות הנלווים למערכות פנים ארגוניות המסייעות לדינמיקה היומיומית בין העובדים, אנו מזמינים גם אתם ליצור איתנו קשר כאן ולשמוע יותר על הפתרונות המוצעים על ידינו.

שאלות נפוצות:

עובדים שמעורבים בתהליכי העבודה נוטים יותר לתרום רעיונות ומשוב, מה שיכול להוביל למציאת פתרונות חדשניים ולשיפורים בתהליכי עבודה ובמוצרים. מעורבות כזאת מטפחת תחושת חשיבות ונאמנות שתורמת משמעותית להצלחת הארגון.

מעבר לייעול תהליכים שעוזרים בהשגת יעדי הארגון, לתקשורת פנים ארגונית אפקטיבית יש גם תפקיד מכריע בניהול משברים, כי הפצת מידע מדויק במהירות וביעילות עוזרת להפחית סיכונים ולשמור על המשכיות תפעולית.

רובד חשוב של מורכבות הוא הבטחת העקביות של מסרים על פני ערוצי תקשורת שונים כדי למנוע מסרים מעורבים שעלולים להוביל לבלבול ולפרשנות שגויה. הכשרה אפקטיבית ומדיניות ברורה עוזרים להתגבר על אתגרים כאלה ולהבטיח ולחזק את האפקטיביות של הארגון.

מה אומרים עלינו...

"נמשיך ברוח Game Changer מקבוצת marketing solutions עשיתם עבודה מצוינת, בוצעו תהליכים מקצועיים שתרמו למקצועיות של הצוות :אוגדן המכירות, תהליכי עבודה מסודרים , מדידה ובקרה מדויקים, ההנחיה הצמודה, מעריך מאוד את עבודתכם ותרומתכם ועל כך מגיע לכם יישר כוח ".

שלמה בן גל

מנכ"ל המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט

"תהליך עבודה מובנה ויסודי, מעורבות מעמיקה, הבנה מהירה של דרישות וצרכים, פתרונות יצירתיים, ליווי צמוד מותאם לכל תפקיד, הכול באנרגיות טובות בחיוך, מכל הלב, רותמים את העובדים לשינויים הנדרשים. Game Changer מקצוענים"

אופירה

סמנכ"לית שיווק

"אנו באגד פנינו לחברת Game Changer על מנת לשפר את הליך הטיפול בלידים המגיעים למכללות אגד ולהעלות את יחס ההמרה מליד לתלמיד אנשי MS הפגינו מקצועיות גבוהה ותרמו לשיפור משמעותי בהליך הטיפול בלידים. מעבר למקצועיות חווינו אוזן קשבת ותמיכה 24/7 "

צביקה דגן

מנהל מכללות , אגד

"Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס אתם אלופים ,אין מילים . ממליצה בחום! אור: מקצוענים ברמה הגבוהה ביותר! גם אסף וגם מיטל זמינים בכל שלב לייעוץ ובעיות, וכבר בשלב מוקדם מאוד הצליחו לייעל הרבה מאוד תהליכים אצלנו, תודה

נאווה מלכה

מנכ"לית חברת אפיקים תכנון פיננסי ופנסיוני.

"יש הרבה חברות בתחום הזה אבל חברה כמו שלכם יש רק אחת, צוות שמלווה לא רק מקצועית אלא גם אישית, מלווים צעד אחרי צעד, עם סבלנות, יכולת לקבל את הרעיונות ולהבין את הצורך והבעיה ויוצרים פתרונות מגוונים ומתאים בדיוק לצורך של העסק, מתן כלים ולמידה של תחומים

גיא גרניאק

מנכ"ל ניגא

"מבקש להמליץ בחום רב על חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס ,למרות נסיוננו הרב בשיווק ומכירות (אנו קיימים מאז 1989) חברת גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס (בעזרת אנשיה היקרים ) הצליחו להאיר את עיננו בתחומים רבים – מאקרו, ניהול מוקד, דטאות וכו וליצור חשיבה מרעננת ששיפרה את השיווק והמכירות שלנו .אנו ממליצים על גיים צ'יינג'ר מקבוצת מרקטינג סולושנס לכל חברה שרוצה לשפר את השיווק והמכירות".

יואב סוכרי

מנכ"ל ובעלים, זמן אמיתי

"מעריך מאוד את שיפור הביצועים המתמיד אשר Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס עושים בחברתנו, נחישות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר לאורך זמן"
שיפור תהליכי מכירה, שיווק מערכות ואוטומאציות שיווקיות בחברת עופר אבניר

קובי גילון

סמנכ"ל מכירות ושיווק עופר אבניר

"כבר מהפגישות הראשונות עם מיטל ואסף היה נראה שמדובר בחברה רצינית ובעלת ניסיון. התהליך התבצע באופן מאוד מסודר ומעמיק.. הקליטה המהירה של אופי העסק וההתאמה האישית אלינו הביאו לתהליך שהתבצע בשלבים מושכלים (החל מאיסוף מידע, ניתוח והפקת תוצרים ממשיים) שסייעו בהטמעה של הנהלים החדשים כבר בעיצומו של התהליך. הליווי, הירידה לפרטים הקטנים, השירות מהמעלה הראשונה, האדיבות והאכפתיות הם רק חלק מהפרמטרים שהפכו את התהליך מול מרקטינג סולושן לאפקטיבי , מקצועי ויעיל. כמו כן, שיתוף הפעולה מצד הלקוח הינו פרמטר חשוב להצלחה ויש לרתום את כל הגורמים המעורבים בעניין על מנת לראות תוצאות ויישום בפועל של כל התוצרים בסופו של התהליך"
הבצפר - בניית מתודולוגיה מכירות ושיווק לגיוס סטודנטים

יגאל בראון

מנכ"ל -הבצפר

"Game Changer מקבוצת מרקטינג סולושנס מקצוענים! הם בנו לנו אסטרטגיה בתחומי ליבה עם cook book מעשי ופרקטי לחברה, שיפרו לנו תהליכים והגדילו המרות. וגם כיף לעבוד איתם. ממש חוויה טובה, תודה לכם על העשייה והמקצועיות!"

אסי צור

מנכ"ל דיגיטל פרופרטי

"Game Changer הגיעו אלינו לקבוצת משאבים לפרויקט גדול, משמעותי ואינטנסיבי. התוצאות החלו להגיע מהר מאוד. בניתם תהליכים אסטרטגיים, קיבלנו כלים פרקטיים, עם ירידה לפרטי פרטים. אסף עבד בצמוד והדריך את כל הצוות שלנו, השיפור ניכר בכל חוליה בשרשרת ניהול".
שיפור ביצועים להגדלת יחס המרה והקטנת אחוזי נטישה בחברת משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

יקי אמסלם

משנה למנכ"ל– משאבים הקבוצה לצמיחה כלכלית

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן