ייעוץ אסטרטגי

קל להבין מדוע תחום הייעוץ האסטרטגי תפס תאוצה בשנים האחרונות. בעולם בו מה שנכון היום – לא בטוח כבר ביום שלמחרת, כל חברה או ארגון חייבים להישאר עם יד על הדופק ולפעמים אף להמציא את עצמם מחדש. לכן חברות רבות כל כך, פונות לקבלת ייעוץ אסטרטגי מקצועי, כזה שיאיר להם את הדרך במקומות בהם קשה יותר לראות לאן היא מובילה.

תחום הייעוץ האסטרטגי בישראל נמנה על אחד מתחומי הייעוץ המקצועיים המתפתחים ביותר במהלך השנים האחרונות, וזאת לנוכח הצורך ההולך וגובר בקבלת שירותי ייעוץ עסקי אסטרטגי  מצד חברות מסחריות וארגונים בסדרי גודל שונים. יחד עם זאת, חשוב לציין את העובדה שתחום הייעוץ האסטרטגי מאגד בתוכו מגוון רחב של תחומים הקשורים לאופן ניהולה וקידומה של כל חברה עסקית, ולכן, היקף השירותים המוצעים לכם על ידי חברות ייעוץ שונות בתחום, משתנה מחברה לחברה בהתאם להתמחותה בתחום הייעוץ האסטרטגי.

מה זה ייעוץ אסטרטגי?

ייעוץ אסטרטגי הוא שירות מקצועי אשר ניתן לדרג הניהולי של חברות או ארגונים, במטרה לבנות ולעצב את האסטרטגיה הנכונה והטובה ביותר עבורם – בהתאם לתנאי הסביבה, למצב השוק ולמקומות אליהם שואפת כל חברה.

יועץ אסטרטגי יהיה לרוב אדם שמגיע עם רקע מקצועי מתחומי הכלכלה ומנהל עסקים, אותו אדם חייב להיות בעל ידע נרחב מתחומים שונים הקשורים לעולמות העסקיים. הכיוון האסטרטגי ינותח מול הצוות הניהולי הבכיר של הארגון, שכן מהלך בניית האסטרטגיה כולל שאלות וקבלת החלטות מהותיות בנוגע לכיוונים אליהם תפנה אותה חברה. למעשה, בניית האסטרטגיה היא התוויית המשך הדרך המקצועית של כל ארגון ובלעדיה, אותו ארגון מגשש למעשה את דרכו באפלה מקצועית.

החשיבות של ייעוץ אסטרטגי

ייעוץ אסטרטגי חשוב לכל חברה באשר היא. כל סביבה עסקית הפכה תחרותית מאוד בתקופה בה אנחנו חיים, כך שכמעט לא משנה במה החברה שלכם מתמחה – אתם וודאי מרגישים את השינויים הנדרשים לעיתים תכופות ואת התחרות שרק מתעצמת מדי יום. 

על מנת להתאים את הארגון שלכם למציאות שלא מפסיקה להשתנות, אתם זקוקים למישהו שיכול לראות את התמונה הרחבה, מישהו שמכיר את השוק כמו כף ידו וידע לנווט את החברה שלכם למקומות הנכונים ובתזמון הנכון. מה שקורה הרבה פעמים בחברות וארגונים, הוא שהדרג הניהולי עסוק כל כך בקידום ובשיפור המוצר שלו, שהוא לפעמים עלול לפספס תנועות חשובות שקורות בשוק כמו למשל שחרור גרסה חדשה של תוכנה חשובה, ירידת מחירים פתאומית בגלל גורמים חיצוניים, שחקן חדש שנכנס לתחרות ועוד. 

יועץ אסטרטגי ידע להסתכל על סך כל הגורמים ולבנות את האסטרטגיה הטובה ביותר, והמתאימה ביותר והמעודכנת ביותר.

מתי תדעו אם אתם צריכים יועץ אסטרטגי?

בחלק גדול מהמקרים, שירותי הייעוץ האסטרטגי נדרשים לחברות וארגונים המתמודדים עם שינויים כאלו ואחרים בתנאי השוק או סביבת התחרות בה הם פועלים, כאשר מטרת השירות במקרים אלו היא להתאים את האסטרטגיה העסקית – שיווקית של החבר או הארגון לתנאי השוק המשתנים. כמו כן, חברות מסחריות וארגונים שונים, פונים לקבלת שירותי ייעוץ אסטרטגי לצורך פיתוח עסקי וחדירה לשווקים חדשים.

בנוסף, ארגונים וחברות מסתייעים בשירותי ייעוץ אסטרטגי לנוכח משבר כזה או אחר עימו הם מתמודדים, בין אם מדובר במשבר כלכלי הנובע מניהול לקוי ובין אם מדובר במשבר תדמיתי או כל משבר אחר המטיל צל על המשך הפעילות העסקית, לרבות, ירידה במכירות לנוכח ריבוי מתחרים וכדומה. מעבר לכל אלו, שירותי הייעוץ האסטרטגי מיועד גם לחברות מסחריות וארגונים המעוניינים לבחון את דרכי הפעולה בהן הם נוקטים וזאת לצורך שיפור מתמיד בביצועיהם העסקיים בכל פרמטר אפשרי.

הנה כמה דוגמאות בהם חברות צריכות ייעוץ אסטרטגי:

 • חברות חדשות – כל חברה חדשה שקמה, יכולה להיעזר בשירותי ייעוץ אסטרטגי.
 • התרחבות – חברות אשר רוצות להתרחב באופן משמעותי, או כאלה הרוצות להיכנס לשווקים חדשים שפחות מוכרים להם.
 • קשיים כלכליים או ניהוליים – חברות אשר שוקעות למצב כלכלי קשה, או כאלה שחוות פיטורי מנהלים או פיטורים נרחבים, וצריכות התוויה של מסלול חדש.
 • חוסר התקדמות – תחושת ‘תקיעות’ היא כזו שמוכרת לארגונים רבים, היא נובעת בדרך כלל ממאמצים רבים שמושקעים בארגון אך ללא תוצאות משמעותיות.

שחיקה ועייפות – לעיתים חברות פשוט נשחקות עם השנים, וצריכות לרענן את השורות ולהתאים את עצמם לזמן הנוכחי.

מה כולל הייעוץ האסטרטגי?

בכדי להבין את מהלך הייעוץ האסטרטגי, חשוב שנבין ראשית מה היא בעצם אסטרטגיה. 

אסטרטגיה היא למעשה גיבוש דרך פעולה תוך התחשבות בסביבה ובחברה עצמה. 

ישנם מספר שלבים חשובים במהלך הייעוץ וביניהם:

 • חקירה – חברת הייעוץ האסטרטגי תבחן ותחקור לעומק את הסביבה הפנימית של החברה, את הסביבה בה החברה פועלת, את המתחרים העיקריים ואת מצב השוק העדכני.
 • ניתוח – חברת הייעוץ האסטרטגי תנתח את המחלקות השונות שפועלות בתוך החברה, את היעילות, את החוזקות והחולשות, את הנקודות לשיפור ולשימור ואת הדרך בה כל מחלקה צריכה להמשיך נוכח התוצאות.
 • תכנון ובניית האסטרטגיה – במשותף עם הדרג הניהולי הבכיר של החברה, ישבו נציגי חברת הייעוץ ויבנו בהתאם לכל המסקנות, הניתוחים והתחקירים, את דרכי הפעולה המדויקות ביותר עבור החברה. חשוב להבין שעבור כל חברה נתפרת אסטרטגיה שתתאים למידותיה בלבד, ולכן אימוץ של אסטרטגיות גנריות נוטה לרוב להיכשל.
 • יישום – חברת הייעוץ תלווה אתכם גם בשלב היישום של כל הידע התאורטי שנרכש. כולנו יודעים שתכנון זה חשוב מאוד, אך שלב היישום הוא השלב בו מוציאים אל הפועל ומתחילים בפעולות המעשיות על פי האסטרטגיה החדשה שנרקמה.

חברות ייעוץ אסטרטגי

חברת ייעוץ אסטרטגי

כפי שציינו בפתיחה, תחום הייעוץ האסטרטגי מאגד בתוכו מגוון רחב של תחומים ונושאים הקשורים לאופן ניהולו וקידומו של הארגון המסתייע בשירות, ולכן, גיבוש האסטרטגיה העסקית עבורו נעשית באמצעות כלים מקצועיים שונים במסגרתם ניתן לאפיין את מצבו הנוכחי ולגבש המלצות לצורך קביעת מטרות עסקיות וגיבוש תוכניות פעולה (אסטרטגיות) לצורך השגתן. ברשימת הכלים המקצועיים בהם נעשה שימוש במסגרת שירותי ייעוץ הניתנים על ידי חברת ייעוץ אסטרטגי כאלו ואחרות תוכלו למצוא:

 • מחקרי שוק מקיפים בתחום העסקי הרלוונטי
 • ניתוח דו”חות כלכליים ופיננסיים המעניקים תמונת מצב ברורה ומדויקת בעל הנוגע למצבו הכלכלי של הארגון
 • אפיון ממוקד של קהלי המטרה הרלוונטיים
 • מיפוי תהליכי מכירה ובחינת התאמתם לצרכי המכירה הרלוונטיים
 • הטמעת כלי ניהול מתקדמים לצורך איתור כשלים ובעיות כאלו ואחרות ביכולות התפעוליות של הארגון

וכלים מקצועיים נוספים שמטרתם איסוף מידע מקדים אודות פעילותו של הארגון, החברה או הארגון. מידע זה משמש את היועץ האסטרטגי לצורך קביעת יעדים ומטרות לטווח הקצר, הבינוני והארוך, וכל זאת בהתאמה מלאה לאופן מימוש הפוטנציאל של הארגון לאורך זמן.

בהמשך, שירותיו של היועץ האסטרטגי כוללים התווית דרכי פעולה (אסטרטגיות) לצורך מימוש הפוטנציאל והשגת המטרות והיעדים שנקבעו בשלב המקדים. במקביל, הייעוץ האסטרטגי מתמקד בבניית מערך בקרה ומדידה המאפשר למקבלי הייעוץ לבחון את תוצאות הפעילות בכל רגע נתון ולבצע אי – אילו התאמות אסטרטגיות במידת הצורך.

כלים מקצועיים שמקנה חברת ייעוץ אסטרטגי

בחירתה של חברת ייעוץ בתחום שירותי הייעוץ האסטרטגי, חייבת להיות מבוססת על מספר פרמטרים מקצועיים מרכזיים וביניהם:

 • ניסיון מקצועי ומוכח בתחום שירותי הייעוץ האסטרטגי
 • היקף שירותי הייעוץ המוצעים לכם והתאמתם למטרות ויעדי השירות לאורך זמן
 • התמחות ענפית בתחום העסקי הרלוונטי לגביכם
 • היקף הכלים המקצועיים בהם החברה עושה שימוש לצורך גיבוש אסטרטגיות עסקיות כאלו ואחרות

וכמובן, קבלת המלצות אובייקטיביות מלקוחותיו בהווה ובעבר של היועץ האסטרטגי שאת שירותיו אתם מתכוונים לשכור. לצורך כך, מומלץ ליזום פנייה ללקוחותיו של היועץ וזאת לצורך קבלת חוות דעת בנוגע לשביעות רצונם מיכולותיו המקצועיות של היועץ האסטרטגי. פרמטר חשוב נוסף אליו מומלץ להתייחס בתהליך בחירת חברת ייעוץ בתחום הייעוץ האסטרטגי הוא נושא הזמינות של נציגי החברה בכל הנוגע למתן שירות מלא עבורכם.

ייעוץ אסטרטגי עם Game Changer מקבוצת marketing solutions

הכירו את החברה שתגרום לכם להסתכל על הדברים מזווית מעט שונה. הודות למעל 11 שנות ניסיון ומאות לקוחות בפרויקטים שונים, Game Changer מקבוצת marketing solutions הפכה לחברה מובילה בתחומי המכירות, השיווק, הניהול ומערכות תמיכה.

כאשר אתם בוחרים בייעוץ אסטרטגי עם Game Changer מקבוצת marketing solutions, אתם מקבלים חבילה שלמה לשיפור הביצועים העסקיים שכוללת הרבה מעבר לרק ייעוץ – אתם מקבלים צוות מקצועי ומסור, שילווה אתכם יד ביד החל משלבי התכנון המוקדמים, דרך בניית האסטרטגיה המותאמת לחברה ועד שלבי היישום וההטמעה של כל הכלים הכי מתקדמים ומקצועיים שקיימים היום.

 

שאלות נפוצות:

ייעוץ אסטרטגי הוא שירות שניתן על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בסיוע לחברות וארגונים בגיבוש וביצוע אסטרטגיות המתאימות למטרותיהם ולתנאי השוק. ייעוץ אסטרטגי מקבל על ההתמצאות במורכבויות שונות, עוזר לגופים לזהות את נקודות החוזק הבסיסיות שלהם, לטפל בחולשות שלהם ולנצל הזדמנויות שקיימות בשוק.

לא ניתן להפריז בחשיבותו של ייעוץ אסטרטגי במציאות הדינמית של המאה העשרים ואחת. יועץ אסטרטגי מספק מסגרת קריטית לארגונים, המאפשרת להם להגיב ביעילות לשינויים בשוק, לייעל את הפעילות שלהם ולשפר את התחרותיות שלהם. באמצעות ניתוח מעמיק של גורמים פנימיים וחיצוניים, ייעוץ אסטרטגי מצייד חברות וארגונים בתובנות הדרושות כדי לקבל החלטות נבונות ולהגיש צמיחה יציבה.

ארגונים בדרך כלל מוצאים את עצמם זקוקים לשירות של יועץ אסטרטגי כשהם נתקלים בשינויים משמעותיים בשוק שלהם, מתמודדים עם אתגרים תחרותיים חדשים או צריכים לטפל בחוסר יעילות בתוך הארגון. גם חברות שרוצות להיכנס לשווקים חדשים, להחיות את המותג שלהן או לשנות את המודל העסקי שלהן בתגובה לטרנדים או לתמורות כלכליות. יועץ אסטרטגי עוזר לא רק לשרוד את האתגרים האלה, אלא לשגשג ולהפוך להיות חזקים יותר.

תהליך העבודה עם יועץ אסטרטגי כולל חקירה מעמיקה של מיצובה הנוכחי של החברה, ניתוח מפורט של פעילותה על פני מחלקות שונות וגיבוש אסטרטגיות מותאמות אישית. התהליך הזה תוכנן על ידי יועץ אסטרטגי בקפידה כדי להבטיח שהאסטרטגיה לא רק תיתן מענה לאתגרים המיידיים של החברה, אלא גם תוביל אותה להצלחה ארוכת טווח. יועץ אסטרטגי גם מספק תמיכה ביישום האסטרטגיות האלה, תוך הקפדה על התאמה עם החזון והיעדים של החברה.

יועץ אסטרטגי אפקטיבי בולט בזכות הניסיון המקצועי הרב שלו, קשת רחבה של שירותים שמותאמים לעמידה ביעדים ארוכי טווח והבנה עמוקה של השוק. יועץ אסטרטגי טוב משתמש במכלול רחב של כלים ומתודולוגיות מקצועיות לפיתוח אסטרטגיות עסקיות מקיפות, מה שהופך אותו לשותף הכרחי לחברות ולארגונים שרוצים להתמצא במורכבות השוק ולהשיג יתרון תחרותי.

חברות ייעוץ אסטרטגי משתמשות במגוון כלים ומתודולוגיות מקצועיות כדי לנתח ולשפר את הביצועים העסקיים, כמו מחקר שוק מעמיק, ניתוח פיננסי, פרופיל קהל ואופטימיזציה של תהליכי מכירה. על ידי שימוש בכלים האלה, יועץ אסטרטגי יכול לחשוף הזדמנויות נסתרות, לייעל את התפעול ולתכנן אסטרטגיות חדשניות ויעילות כאחד, כדי לוודא שהארגון יצליח להסתגל לתנאים חדשים ולהישאר ותחרותי.

מה אומרים עלינו...

תודה לכל הלקוחות המדהימים שלנו! זה כיף לעבוד עמכם (או משהו כזה)

מומלץ לקרוא מאגר ידע

מאמרים וחומרים נוספים שעשוים לעניין אותך

דילוג לתוכן